Kas on võimalik saavutada ilus ja toonuses nahk ilma armide ja pigmentatsioonita? Võib olla. Kuna lasermasinat on kasutatud kosmetoloogias.
Lasernoorendamiseks on ablatiivseid ja mitteablatiivseid meetodeid – igaüks lahendab oma nahaprobleemid ise. Millist meetodit valida, lugege artiklit.
Lasernoorendus: erinevused ablatiivsete ja mitteablatiivsete meetodite vahel
Ablatiivne noorendamine on viis naha pinguldamiseks kiirete ja nähtavate tulemustega.
Ablatiivse meetodi puhul kasutatakse süsinikdioksiidi või erbiumlaserit. Valguskiirgus mõjutab ainult naha ülemisi kihte kuni 1 mm sügavusel. Sellest piisab nahaprobleemide kõrvaldamiseks või parandamiseks.
Protseduur sobib tõrkeotsinguks:
- kortsud,
- akne armid,
- nahatooni vähenemine,
- staatilised kortsud silmade ümber,
- mõned pigmendi moodustumise häired.
Lisaks lifting-efektile võimaldab ablatiivne laser eemaldada või vähendada venitusarme, arme ja arme.
Taastusravi periood on 5-7 päeva. Kordusseansse pole tavaliselt vaja.
Mitteablatiivse meetodi korral tekitab laser mikrokahjustusi, et stimuleerida kollageeni tootmist. Sel juhul on mõjutatud naha sügavad kihid ilma ülemisi kahjustamata – kerge punetus kaob tunni jooksul. Protseduur sobib neile, kes soovivad:
- eemaldage liigne pigmentatsioon
- parandada näonaha toonust ilma operatsioonita.
Mitte-ablatiivne naha pingutamine laseriga on õige valik, kui otsite viisi noorendamiseks ilma seisakuta.
Meetod on kumulatiivse toimega – parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav teha 3-4 protseduuri 2-nädalase intervalliga.
Millist lasernoorendamise tüüpi valida?
Meetodi valik sõltub vanusest ja sellest, milliseid probleeme soovite lahendada. Alternatiivina võite proovida ka riistvaralist SMAS-i näo tõstmist.
Näiteks peente kortsude eemaldamiseks või aknejärgsete armide vähendamiseks sobib ablatiivne meetod. Naha noorendamiseks vanuses 25-35 sobib mitteablatiivne meetod: laser mõjub epidermise sügavates kihtides õrnemalt.